Trzonem i głównym fundamentem sieci sklepów Al. Capone jest powstała w 2005 r. firma zajmująca się sprzedażą alkoholu, która od początku 2013 r. funkcjonuje jako Al. Capone s.c. Twórcą sieci jest Sławomir Skowron związany z branżą handlową od kilkunastu lat, posiadający w swoim bogatym doświadczeniu m.in. pracę na stanowisku dyrektora handlowego dużej spółki zajmującej się dystrybucją piwa.

 

Rok 2005 to otwarcie pierwszego sklepu z alkoholem, zlokalizowanego w Żabnie. Umiejętne zarządzanie skutkuje w późniejszym czasie otwarciem kolejnego punktu, tym razem w Tarnowie-Mościcach. W sierpniu 2010 roku zostaje otwarty sklep w Tarnowie przy ulicy Mościckiego, wtedy to też rodzi się idea powstania nowej marki – Al. Capone - Specjaliści od alkoholu.

 

Nowa marka jaką jest „Al. Capone – Specjaliści od alkoholu” oznacza jeszcze wyższy poziom usług niż dotychczas, a wiąże się to ze zrozumieniem jak odpowiedzialną rzeczą jest sprzedaż alkoholu oraz chęcią służenia profesjonalnym doradztwem w tej dziedzinie.

 

Obecnie pod naszą marką prowadzimy 15 własnych sklepów i 10 franczyzowych, w tym 7 w Tarnowie, pozostałe zlokalizowane są w Dąbrowie Tarnowskiej, Szczucinie, Żabnie, Dębicy, Rzeszowie, Mielcu, Pleśnej, Grybowie, Jaśle, Krzeszowicach, Tuchowie, Nowym Sączu, Łańcucie, Jarosławiu, Pleśnej oraz Busku Zdroju. Każdy z tych punktów sprzedaży oznaczony jest naszym charakterystycznym logotypem, kojarzącym się z szerokim asortymentem alkoholi, miłą i kompetentną obsługą oraz ciekawym wystrojem wnętrza. Kluczowe miejsce w palecie naszych produktów odgrywają piwa z browarów regionalnych, do tej pory słabo znanych w Tarnowie i okolicach. Bliższe do tej pory jedynie pasjonatom chmielowego napoju, stają się za naszym udziałem dostępne dla każdego. W swojej stałej ofercie posiadamy ponad 100 różnych piw produkowanych tradycyjnymi metodami w tym ponad 20 niepasteryzowanych. Na naszych półkach dostępne są również różne rodzaje whisky - od klasycznych i dobrze znanych marek szkockich, irlandzkich czy amerykańskich, aż po japońskie, znane wyłącznie koneserom tego trunku.

 

Kilka lat temu postanowiliśmy również mieć własny udział w rynku piwnym, w związku z czym stworzyliśmy nową markę - Piwo Tarnowskie, butelkowane, z historyczną etykietą, dostępne wyłącznie w naszych sklepach.

 

Nie zapominamy również o klientach wchodzących na nową drogę życia – dla nich od kilku już lat przygotowujemy indywidualne wyceny zakupu alkoholu i napojów na wesela i inne przyjęcia okolicznościowe.