Dewizą naszej działalności w handlu alkoholem jest odpowiedzialna sprzedaż. Nasi pracownicy ukończyli odpowiednie szkolenia podnoszące wiedzę i świadomość  w zakresie regulacji prawnych, rozwiązywania problemów z jakimi spotykają się osoby zajmujące się na co dzień sprzedażą napojów alkoholowych oraz wypracowujące wzorce odpowiedzialnej sprzedaży.

 

Jednym z najważniejszych wkładów firmy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu jest bardzo twarda polityka wobec zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim. Wszystkie nasze sklepy biorą udział w programie "Tu się sprawdza dorosłość", który ma na celu zmniejszenie dostępności alkoholu dla osób nieletnich. Załoga firmy, w części rodzice, doskonale zdaje sobie sprawę z konsekwencji spożycia alkoholu przez nieletnich. Nasi sprzedawcy zawsze odmawiają sprzedaży alkoholu: osobom nieletnim, nietrzeźwym oraz na kredyt lub pod zastaw.


Drogi kliencie, jeśli zostaniesz poproszony przez naszego sprzedawcę o okazanie dokumentu tożsamości stwierdzającego jednoznacznie wiek - okaż go. Sprzedawca posiada uprawnienia do wylegitymowania nabywcy napojów alkoholowych i może z niego skorzystać bez względu na sposób postrzegania wieku osoby kupującej. Takie działanie nie jest wymierzone w klienta i ma na celu jedynie przestrzeganie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

 

Al.Capone systematycznie wspiera programy i akcje społeczne budujące świadomość skutków jazdy pod wpływem alkoholu. W 2016 roku we współpracy z marką OKOCIM, zorganizowaliśmy w regionie tarnowskim akcję „Jestem trzeźwy za kierownicą. A Ty?”. Partnerami przedsięwzięcia zostali Komenda Miejska Policji w Tarnowie, Sportowa Spółka Żużlowa Unia Tarnów, Klub Motocyklowy Riders of IPA oraz Polska Grupa Promocyjna, a twarzą akcji został utytułowany zawodnik Unii Tarnów Janusz Kołodziej. Podczas meczów tarnowskich Jaskółek na stadionie oraz w sklepach rozdawaliśmy naklejki „Bądź odpowiedzialny – piłeś NIE jedź!”, które można było umieścić na tylnej szybie samochodu. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem jazdy pod wpływem alkoholu, która według danych Policji jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drodze.